Gwiazdy na paznokciach :)

data wpisu 13 lipca 2013 | 16 komentarzy

Po ostatniej przygodzie z kawiorowym manicure, czas na jego ponowne wykorzystanie, a bardziej pozostałości po nim :) Na paznokcie pokryte perełkami zazwyczaj nie stosuję topu, ponieważ według mnie po jego użyciu tracą one cały efekt. Wiąże się to niestety z ich marną trwałością, ale dzięki temu mogłam odkryć ich inne zastosowanie :)
Posiadam różową wersję perełek, które po odpadnięciu zostawiają srebrne ślady, niczym drobny brokat. Na różowej bazie efekt był co najmniej ciekawy, dlatego zastanawiałam się jak to wykorzystać i wpadłam na pomysł stworzenia własnej drogi mlecznej na paznokciach :) Efekt tak jak gwiazdy na niebie nie musi być idealnie równy, dlatego bardzo łatwo jest go stworzyć :) Wystarczy mieć w zanadrzu granatowy lakier i kawiorowe perełki w dowolnym kolorze.
Nakładamy pierwszą warstwę granatowego lakieru i czekamy na jej wyschnięcie. Następnie malujemy paznokcie drugą warstwę i od razu posypujemy je odpowiednią ilością perełek, na pewno mniejszą niż w przypadku kawiorowego manicure. Teraz musimy odczekać dłuższą chwilę aż lakier z perełkami wyschnie, a następnie pod bieżącą wodą delikatnie zdjąć perełki. Na paznokciach zostają już jedynie małe, srebrne kropeczki, które przypominają gwieździste niebo i pięknie iskrzą się w promieniach słońca :)

To dość niekonwencjonalne wykorzystanie kawiorowych perełek, ale myślę, że efekt jest godny uwagi :)

16 komentarze

 1. Wow, naprawdę świetnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ale jaja :D faktycznie jak czyste nocne niebo

  OdpowiedzUsuń
 3. Cieszę się, że efekt Wam się podoba :)))

  OdpowiedzUsuń
 4. lubię takie połączenia:) chociaż zmywać brokatu z paznokci nie cierpię:P

  OdpowiedzUsuń
 5. Średnio mi się podoba. Ale ten granatowy fajny :)

  OdpowiedzUsuń
 6. mi akurat nie podobaja sie wszelkie swiecidla na pazurach

  OdpowiedzUsuń
 7. świetny pomysł! nigdy bym na to nie wpadła! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajny efekcik, takiego nocnego nieba:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy pozostawiony komentarz :) Sprawia mi on ogromną radość i motywuje do dalszego działania. Jeśli mój blog przypadł Ci do gustu, zapraszam do obserwacji :) Pozdrawiam :*